Kaczyński o karcie LGBT: Nasi przeciwnicy atakują nawet dzieci

Prezes PiS w przemówieniu wygłoszonym podczas konwencji regionalnej w Jasionce koło Rzeszowa sporo miejsca poświęcił osobom LGBT. Mówił także o podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+, w której znalazły się postulaty dotyczące bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej.

– Jeśli stawiamy na rodzinę, to musimy zwrócić uwagę na to, że mamy także wielki kłopot, trudność, zagrożenie. Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo to atak na dzieci – mówił na regionalnej konwencji PiS w Jasionce k. Rzeszowa prezes partii Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przekonywał, że majowe wybory do europarlamentu i jesienne do Sejmu i Senatu, “to w gruncie rzeczy jedne wybory, których stawką jest przyszłość Polaków i Polski”. – Jeżeli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było, tylko będzie gorzej niż było – ostrzegał. I krytykował opozycję, za to, że atakuje “naszą politykę społeczną i, co gorsza, atakują rodziny, atakują nawet dzieci”.

– Nasi przeciwnicy atakują naszą politykę społeczną i, co gorsza, atakują rodziny, atakują nawet dzieci. Atakują naszą politykę społeczną, mówiąc, że to rozdawnictwo. Albo nie chcą rozumieć, albo nie rozumieją, jakie są cele tej polityki. Ubóstwo, nędza, poniża, a w wielu wypadkach także odbiera godność – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej regionalnej konwencji PiS w Jasionce koło Rzeszowa.