
Prawda o polskiej homofobii
Politycy PiS oraz rządowe media oskarżają aktywistów o rozsiewanie fake-newsów na temat Polski. Nie przedstawili dowodów na swoje oskarżenia. Nawet w pozwach sądowych przyjęto inną taktykę sądową niż udowodnienie szumnie zapowiadanych oskarżeń
1.
Fake-news
Niektórzy politycy oraz media rządowe zarzucają aktywistom, że w stanowiskach i uchwałach gmin nie ma pada literalne “strefa wolna od LGBT”. Jak wygląda to w praktyce?
Prawda
Określenie “strefa wolna od LGBT” zostało spopularyzowane w 2019 roku przez TVP i inne media które pisały o kolejnych samorządach jak o kolejnych gminach “wolnych od LGBT”. W ten sposób stało się powszechnym określeniem używanym w mediach na określenie stanowisk przeciw “ideologii LGBT”. Sformułowanie zostało też użyte w rezolucji UE z końca 2019 roku. Źródło tego określenia można znaleźć w naklejkach Gazety Polskiej z lipca 2019 roku “Stefa wolna od LGBT”.
2.
Fake-news
Niektórzy politycy oraz media rządowe zarzucają mi, że ukrywam, że mój znak jest elementem projektu artystycznego.
Prawda
Politycy i media, które rozprzestrzeniają tego typu fake-news nie podają ani jednego artykułu prasowego, reportażu lub wywiadu w którym ukrywałbym naturę swojej akcji. Setki artykułów prasowych i reportaży telewizyjnych dokładnie obrazują problem polskiej homofobii. Nawet w pozwach sądowych przeciwko mnie, nie podano ani jednego artykułu dowodzącego tej tezie.
3.
Fake-news
Sądy są podzielone czy uchwały są niezgodne z Konstytucją. To tylko symboliczne stanowiska samorządów bez mocy prawnej.
Prawda
Sądy są jednoznaczne jeśli chodzi o uchwały i stanowiska samorządów. Cześć sądów nie podjęła się merytorycznej oceny stanowisk bo stwierdziła, że nie mają kompetencji aby badać stanowiska gmin nie będące uchwałami. Sądy, które stwierdziły, że stanowiska jednak są aktami prawa i podjęły się ich oceny, zmiażdżyły przedstawione tam argumenty. W orzeczeniach wskazano jednoznacznie na niezgodność stanowisk z polskim prawem:
WSA w Gliwicach stwierdził, że rada gminy przekroczyła swoje uprawnienia, a więc konstytucyjną zasadę działania na podstawie i w granicach prawa, i naruszyła konstytucyjną zasadę niedyskryminacji.
WSA w Radomiu, oceniając uchwałę „Gmina Klwów wolna od ideologii LGBT”, także stwierdził, że pojęcie „ideologia” odnosi się do ludzi. A Rada gminy podjęła uchwałę bez podstawy prawnej i przekroczyła swoje uprawnienia. Sama uchwała zaś ma charakter dyskryminacyjny.
Istnieje też obszerna analiza prawna stanowisk i ich społecznego oddziaływania.
4.
Fake-news
Unia Europejska podjęła decyzja w oparciu o zdjęcia mojego autorstwa.
Prawda
Politycy, którzy rzucają tego typu oskarżenia nie podają żadnych dowodów na ten temat. Pierwsza rezolucja Parlamentu Europejskiego zapadła pod koniec 2019 roku, na długo przed moim projektem. Inne dokumenty w których UE kontaktowała z polskimi samorządami nie wspominają o moich zdjęciach.
5.
Fake-news
Rząd Norwegii podjął decyzję w oparciu o zdjęcia mojego autorstwa.
Prawda
Politycy, którzy rzucają tego typu oskarżenia nie podają żadnych dowodów na ten temat. Z informacji upublicznionych przez rząd Norwegii można znaleźć konkretne zapisy regulaminu, na które powołuje się norweski rząd, które mają łamać regiony wnoszące o dofinansowanie (i przez co nie bedą kwalifikowane do programu funduszy norweskich).*
*Warto zauważyć, że rząd Norwegii wyraźnie zaznaczył, że pozbawi środków jednostki samorządowe a nie niezależne organizacje działające w tych regionach.
6.
Fake-news
Gminy walczą z ideologią a nie ludźmi.
Prawda
Samorządowcy jeszcze w 2019 roku bardzo wyraźnie zaznaczyły, że przez ideologię określoną w stanowiskach chodzi im o ludzi. Bardzo otwarcie mówili o tym w wywiadzie Lepiej by było, gdybyś wyjechała. Homofobia w strefach “wolnych od LGBT” stała się teraz oficjalna gdzie zwykłe, ludzie odruchy jak trzymanie się za ręce przez pary jednej płci określają jako coś niemoralnego, element ideologii LGBT (wywiad powstał jeszcze zanim samorządowcy przyjeli jedną linię mówienia o uchwałach). Dyskusje samorządowców przy uchwaleniu uchwał – pokazane w filmie Miłość Nie Wyklucza Tu chodzi o ludzi, który jest kompilacją nagrań z głosowań również ukazuje prawdziwe intencje samorządowców. Dodatkowo tego typu argumentacje miażdżą sądy, które zbadały te uchwały. WSA w Gliwicach stwierdził, że rada gminy przekroczyła swoje uprawnienia, a więc konstytucyjną zasadę działania na podstawie i w granicach prawa, i naruszyła konstytucyjną zasadę niedyskryminacji. Sąd uznał mówienie, że to „ideologia”, a nie ludzie, za „przymykanie oczu na rzeczywistość”. Termin „ideologia LGBT” nie został dookreślony. W obecnych warunkach pojęcie to dotyczy ludzi nieheteronormatywnych i ma dla nich skutek dyskryminujący, polegający na wyłączaniu ich ze wspólnoty ze względu na ich preferencje seksualne i tożsamość płciową. Okazuje się więc, że termin ideologia to propagandowy humbug mający ukryć prawdziwe intencje samorządowców.
Warto dodać, że tego typu wymyślanie nowych pojęć ma na celu zmianę języka na swoją polityczną korzyść (i potencjalny disclaimer przed pozwami sądowymi).
7.
Fake-news
Swoją akcją piętnuje pro-rodzinne samorządy i gminy które przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodzin Ordo Iuris
Prawda
Gminy przyjmowały dwa rodzaje dokumentów: “stanowiska przeciw ideologii LGBT” oraz “Samorządową Kartę praw rodzin” . W swoim projekcie udaję się wyłącznie do gmin, które przyjęły “stanowiska przeciw ideologii LGBT”. Nie są one w żadnym razie pro-rodzinne a dyskryminujące i obrzydliwe w swojej treści.

Jednorazowe wsparcie
Regularna, miesięczna wpłata
Wsparcie raz na rok
Wesprzyj moje działania!
lub własna kwota
Dzięki Twojemu wsparciu mogę nadal działać!
Dzięki Twojemu wsparciu mogę nadal działać!
Dzięki Twojemu wsparciu mogę nadal działać!
Wspieram!Wspieram!Wspieram!