Zdjęcia

Niesprawiedliwość gdziekolwiek jest zagrożeniem dla sprawiedliwości wszędzie.


Mój projekt w którym używam przygotowanego przez siebie znaku drogowego ma w zbudzić dyskusję na temat homofobicznych uchwał miejscowości, które ogłosiły się “wolne od ideologii LGBT”. Określanie osób LGBT+ jako ideologia jest nieludzkie i jest próbą zmiany języka debaty społecznej. Regiony, które dumnie tytułują się wolne od “ideologii LGBT” – de facto ogłaszają się strefami wolnymi od LGBT.

Do tej pory zrobiłem zdjęcia z moją tablicą w następujących samorządach: Mełgiew, pow. świdnicki, Urzędów, Tuszów Narodowy, Lipinki, woj. lubelskie, pow. rycki, Wilkołaz, Zakrzówek, Niedrzwica Duża, Tuchów, Kraśnik, Łososina Dolna, Puławy, pow. lubaczowski, pow. mielecki, Klwów, Trzebieszów, Serniki, Końskowola, pow. jarosławski, Łopuszno, Zarzecze, Nowa Dęba, pow. kolbuszowski, Stary Sącz, Przemyśl, Zamość, Istebna, pow. włoszczowski, Niebylec, Gromnik, Osiek, Potworów, Szczytniki, Świdnik, Zwierzyniec.

50 miejscowości

Wciąż podróżuje do miejscowości, które ogłosiły się de facto strefami wolnymi od LGBT. Większość z nich położona jest na południu Polski

i około 30 zdjęć które publikuje na bieżąco w swoich social mediach…

Prawdziwi ludzie

Strefy wolne od LGBT, które wprowadzają miejscowości krzywdzą zwykłych mieszkańców gmin i miejscowości, którzy mieszkają w tych regionach.